Dedim kard kendi kendime... Bişiler yazman lazım. Dedim o zaman en basitinden şu tv de yayınlacak filmlerden haberdar ediyim sizleri. Yayın akışlarına baktım. Ulan tv de adam gibi film yok ki! Bi CNBC-e, bi 24 tematik kuşağı(Paralı kanallar haricinde)... Bunlardan başka orjinal dilinde film yayınlayan kanal yok. Orjinal dil önemli arkadaş! Duyguyu daha iyi anlayabilmek, oyunculuğu daha iyi görebilmek ancak bu şekilde mümkündür. Eldeki kısıtlı imkanlarla şu iki filmi tavsiye edeyim bu haftalık.
CNBC-e de film izlemek ayrı bi güzeldir. Filmin kalitesi çok iyi oluyor. Adamlar yapıyor arkadaş.
Aşağıdakiler haberdar etmekten daha çok tavsiye niteliğindedir. Ciddi şekilde tavsiyelerimdir.)


21 Ocak Perşembe:
-'King of the Hill / El rey de la montaña/Dağların Hakimi'
22.00 @ CNBC-e
Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Funny Games tarzı gerilim seviyorsanız kaçırmayınız.

Kaçırabilitem var diyenler için gecenin körü 3te tekrarı vardır.
Uçsuz bucaksız dağların içindesiniz. Yanınızda tanımadığınız biri... Tanımasanız da kurtuluş için işbirliği yapmanız şart. Bu yabancıyla beraber ne olup bittiğini anlayamıyacağınız bir çatışmanın içine girersiniz. Ve olaylar gelişir...

Bu filmi izlerken kendinizi bu dağlarda dağların hakimi ile karşı karşıya bulursunuz. Sizi de rahatız ederler. Rahatsız olmamanız, gerilmemeniz imkansızdır zaten.


24 Ocak Pazar:

-'Star Wars:Episode1 - The Phantm Menace'
22.00 @ CNBC-e
CNBC-e hala Star Wars izlemeyen kesim için güzel bi işe girişmiş. Bütün bölümler belirledikleri sıraya göre gösterilecek. Takip etmek lazım.

1 serzeniş:

Travis dedi ki...

Dağların Hakimi..

kard ile festivalde izlemiştik sanırım bunu. filmin giriş sahnesinden sonraki beklentimiz bir anda değişmişti. hep öyle mi devam etseydi bilemiyorum ama etseydi de fena olmazdı hani:)